10 Zajímavé skutečnosti, které jste o Tahiti, Moorea a Bora Bora nevěděli

10 Zajímavé skutečnosti, které jste o Tahiti, Moorea a Bora Bora nevěděli

BORA BORA

FACT # 1

Exkluzivní ostrovy – Francouzská Polynésie je jednou z nejvzdálenějších destinací na světě a je uprostřed ničeho, takže je drahé a není snadné dosáhnout, takže je všech 118 ostrovů skutečně exkluzivní. Mnoho turistů, kteří navštěvují Francouzskou Polynésii za rok, je stejné množství turistů, kteří navštěvují Havaj jen za týden v hlavní sezoně.

FACT # 2

Nic jedovaté – Velkou skutečností pro Francouzskou Polynésii je, že tam není nic jedovatého – žádné jedové hady, hmyz a zvířata nebo rostliny, takže dělá Tahiti, Moorea a Bora Bora opravdu bezpečná místa pro vaši tropickou dovolenou. Pokud porovnáte s Bali, Havaji nebo Seychely, Francouzská Polynésie je opravdu bezpečným rájem, takže si můžete jen užít svůj čas.

MOOREA

FACT # 3

Třetí pohlaví – Tahiti má třetí sex, který oni nazývají Mahu – tradičně polynéské rodiny zvedají svého staršího syna jako ženu, aby spojily ty nejlepší kvality z obou pohlaví, a proto věří, že Mahu má božské vlastnosti. V 60. letech 20. století začala Francie testovat nukleární zbraně v Tahiti a pak se mnoho mužů stalo transsexuálními prostitutkami, aby bavili vojáky, takže od tohoto okamžiku se ostrov stal multi-sexuální, protože tam je muž, žena, Mahu a nový sex pro transsexuál – Raerae.

FACT # 4

Národní květina je TIARE – když ji ženy nosí na levém uchu, ukazuje, že je ve vztahu a pokud je květina za pravým uchem znamená, že hledá partnera.

JIŽNÍ TAHITI

FACT # 5

Ne pošta, ale chléb – poštovní zásilka není doručena do domácností obyvatel a musí jít zajít z pošty, ale čerstvě upečené bagety se dodávají ve venkovských poštovních schránkách mimo domovy. Doručení chleba je dvakrát denně.

FACT # 6

Povrchový bungalov byl vynalezen v Moorea. V roce 1967 byla neúspěšná vanilková plantáž přeměněna na letovisko „Bali Hai Boys“ s prvními vodními bungalovy. Tento design a nápad byly po celém světě kopírovány všude na světě.

BUNGALOWY OVERWATER NA MOOREA

FACT # 7

V abecedě Polynésie je pouze 13 písmen – a, e, i, o, u, h, k, l, m, n, p, t a v. Ostrov Bora Bora je vlastně Pora Pora.

Chcete-li se dozvědět více o specifikacích v polynézském jazyce, podívejte se na tento odkaz: http://www.omniglot.com/writing/tahitian.htm

Některé z překladů jsou také zajímavé: Bora Bora znamená „prvorozený“, Moorea znamená „žlutou ještěrku“, ostrov Rangiroa znamená „nekonečné nebe“, Raiatea znamená „vzdálené nebe“ a Taha’a znamená „nahotu“ nebo „vagínu“ A hlavním městem Tahiti – Papeete se rozumí „vodní koš“ a není slovo „prosím“, protože lidé sdílejí všechno, aniž by o to požádali. Slovo „Tatoo“ pochází z tahitského slova „Tatu“.

ČERSTVÉ KOKONUTY

FACT # 8

Místní tradiční jídlo se nazývá Poisson cru (ia ota) a je podáváno v kokosu a skládá se ze surového tuňáka marinovaného čerstvým limetkovým džusem, kokosovým mlékem a smíšenou zeleninou.

FACT # 9

BORA BORA

Ostrovy Tahiti jsou jediným místem na světě s vinařstvím – Vin du Tahiti – na vrcholu korálového atolu, který se nachází na ostrově Rangiroa uprostřed Tichého oceánu. Víno je ostrý a chutné a vinařství vyrábí pouze bílé víno a růže. Jedinou vzrůstou je Rosé Nacarat a jde dobře s pikantními pokrmy a grilovanými masami. Bílé víno „Blanc de Corail“ je nejlepší s mořskými plody a má tropické poznámky jako mango, ananas a banán. Bílé víno „Blanc Sec“ je suché víno, které dokonale sprevádza ryby a má medovou vůni s dřevěným pozadím. Jejich dezertní víno – Blanc Moelleux – je dobré se všemi francouzskými zákusky, samozřejmě krémem brulee a je to sladkými tóny medu, mandarinky a hořké oranžové.

FACT # 10

Tahitské perly jsou známy svými neuvěřitelně exotickými barvami a zrcadlem svítí tmavými barvami těla. I když jsou známé jako „Černé perly“, tahitské perly skutečně nejsou „černé“. Skládají se z nejširšího spektra exotických barev jakékoliv perly, jako je páv zelená, stříbrná zelená, modrá, lilek, hnědá nebo stříbrná. Tyto perly jsou produkovány ustricí Pinctada Margaritifera, která se nachází pouze v Tahiti a na některých dalších ostrovech ve Francouzské Polynésii. Tvary perly jsou rozděleny do 4 kategorií – kulatý, kruhový, barokní a kruhový.

TAHITI – PAPETA

 

Přečtěte si více o Magnificiente Moorea zde: http://travelicious.world/magnificent-moorea-the-heart-of-french-polynesia/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *