5 unikátních památek na Great Ocean Road

5 unikátních památek na Great Ocean Road

Great Ocean Road je nejoblíbenější cesta v Austrálii. Tam je nejmalebnější pobřežní cesta, která je také největší světový válečný památník. Je toho hodně co vidět, takže bych tuto trasu doporučil všem. Jsem si jistý, že mnozí z vás sní o návštěvě nejznámějších dvanácti apoštolů, pamětního oblouku ve východním pohledu nebo kultovního majáku v Airey Inlet. Nebo budou mít rádi dovolenou v Torquay nebo Appollo Bay nebo vyzkoušet slavnou pláž Rip Curl Pro surf – Bells Beach. Existuje však mnoho zajímavých, ne tak populárních míst, která by si neměla nechat ujít na vaší cestě na Great Ocean Road.

Great Ocean Road

Chocolaterie & Ice Creamery

Nejnovější atrakcí na Great Ocean Road je Great Ocean Road Chocolaterie & Ice Creamery pro milovníky čokolády. To je na hlavní silnici, ale můžete snadno minout, pokud nemáte na seznamu úkolů. Chocolaterie je opravdu zajímavý zážitek, protože můžete sledovat obrovskými okny, jak kreativní kuchaři dělají umění nejlepší belgické čokolády a můžete si vychutnat bezplatné ochutnávky čokolády a zmrzlin. Mají 250 různých ručně vyráběných čokoládových odrůd, 7000 lanýžů a různých dekadentních lahůdek s jemnými čokoládami, čerstvým ovocem nebo odrůdami ořechů. S každým dortem dostanete zdarma šálek kávy s jemnou tekutou čokoládou z čokoládových fontán.

Klokani v Гolfovém Кlubu

Doporučil bych, abyste se zastavili v malém městečku Anglesea a navštívili Golf Club. To není v turistické atrakce, ale tam si můžete vzít jízdu s golfový vozík kolem pole, které je domovem velké skupiny klokany. Mnoho klokany skáčou kolem se svými dětmi v kapsách. Potřebujete hodinu a budete mít opravdu velký zážitek zapamatovat si.

 

Příroda v Kennett River

Po malém městečku Lorne a slavné vyhlídce Teddy’s Lookout se nachází další tajná atrakce, kterou byste si neměli nechat ujít – Kennett River. Měli byste odbočit na Grey River Road, v blízkosti kempu. Tam je Kennett řeka kde vy můžete vidět koaly v jejich přirozeném prostředí mezi eukalyptovými stromy. Na druhé straně řeky v blízkosti hlavní silnice, můžete také vidět spoustu klokany v jejich přirozeném prostředí. Takže je to úžasné místo vidět australské divoké zvěře bez jakýchkoliv poplatků.

Maist Rest

Pouze 20 minut jízdy po slavné Appollo Bay můžete zažít pěkný a snadný okruh procházka nádherným sub-mírný deštný prales Maist Rest. Pokud nemáte čas a nechcete utrácet spoustu peněz na slavný eko-tour zážitek v Otway Fly Tree Top Walk, můžete zažít přírodu v Maist Rest. Můžete si zde prohlédnout horské stromy, prastaré stromové kapradiny a bublající potok.

Twelve Apostles

Zpátky do Melbourne

Po vysněném cílovém místě – je dvanáct apoštolů čas vrátit se do Melbourne. Doporučil bych cestovat po vnitrozemí přes Colac, aby bylo zajištěno 2 hodiny jízdy. Colac je úžasné pěkné město zastavit. Můžete si zde prohlédnout nádherné jezero a ptačí rezervaci a krásný park.

One thought on “5 unikátních památek na Great Ocean Road

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *