Divoký jižní ostrov Nového Zélandu – Picton Harbour

Divoký jižní ostrov Nového Zélandu – Picton Harbour

Mnoho výletních lodí projíždí Picton Harbour na Novém Zélandu, protože je jedním z nejkrásnějších lodí v přístavu. Do jižního ostrova vstupuje po moři více než tři hodiny. Úžasný výhled na zelené strmé kopce, skryté ostrovy, soukromé pláže a klidnou modrou vodní hladinu s velkým množstvím mořského života je jedním z dokonalých vysvětlení Marlborough Sounds na Novém Zélandu. Okouzlující městečko Picton, které se nachází v přírodním přímořském přístavu na nádherné královně Charlotte Sound, je ideálním místem k zahájení vašeho dobrodružství na jižním Novém Zélandu.

Úžasná pobřeží Marlborough Sounds

Pokud jste v Pictonu, rozhodně vám doporučí, abyste si vzali malou turistickou loď a prozkoumat tolik, kolik můžete pobývat, protože většina těchto slavných zvuků je přístupná pouze vodou. Neexistují žádné silnice nebo cokoli jiného, ​​které by se dostalo do některých soukromých hotelů nebo prázdninových domků, které se nacházejí nad strmými zalesněnými kopci s malými přístavy a soukromým přístupem k vodě. Pokud se podíváte do vody, budete překvapeni, jak bohatý je záliv, plný takového množství mořského života a ptáků. Stačí si poslechnout krásné písně ptáků, které zesměšňují ozvěnu mezi strmými svěžími kopci. Za slunečného dne můžete jednoduše jít do jednoho z těchto úžasných zvuků jen proto, abyste položili na jezero podobnou vodu, poslouchali písně nebo jen hodili do vody vodu, aby viděli, jak úrodná je zátoka . Pokud tak učiníte, stovky různých druhů a velikostí ryb se objeví za sekundu pro chlebovou figurku. Tam je také mnoho želé ryby, ale pokud jste jen sledovat je z lodi budete ohromeni, jak krásné mohou být.

Jedna z nejzajímavějších faktů o Marlborough Sounds je to, že jsou utopené říční údolí, které byly zaplaveny rostoucí hladinou moře před tisíci lety a všechny strmé kopce pokryté stromy v dnešní době jsou vlastně vrcholy a hřebeny starobylé hory . Většina malých výletů lodí dělá plavbu po nedotčených zátokách královny Charlotte Sound, která je opravdu krásná a uvolňující výlet daleko od všeho, co si můžete představit v našem životě – prostě dokonalý klid. Pokud jste aktivnější, je dobré, abyste si vzali kajak a vydali se ještě blíže k pobřeží a k vodě, abyste měli ideální místo k vychutnání divočiny na Novém Zélandu.

Panoramatické město Blenheim

Kousek od Pictonu se dostanete do malého slunného města s úžasným nádherným přístavem obklopeným úchvatným výhledem na hory, mnoho jachet a klidnou vodu. Tam je ideální místo pro plavání, protože místo je s mělkou a křišťálově čistou vodou. Ale jedna z nejkrásnějších věcí je, že jízda může být úžasná, protože existuje spousta nádherných míst, ze kterých můžete vidět všechny zátoky obklopené strmými kopci. Je to opravdu něco, co byste měli položit na seznam vašich cest. Město Blenheim je považováno za srdce vinařské oblasti Marlborough.

Ochutnejte víno z Marlborough

Marlborough je největší vinohradnické a vinohradnické oblasti Nového Zélandu. Nejznámějším vínem je Sauvignon blanc, takže si užijte čas na ochutnání. Můžete udělat krátký výlet kolem vinic, takže si nenechte ujít Wither Hills, Brancott a Cloudy Bay vinařství. Můžete si také vychutnat své odrůdy vín, chardonnay, pinot noir, pinot gris, Riesling a Gewurztraminer. Den strávený kolem vinařství vám poskytne možnost vychutnat si malebný výhled na vinice a pěkné a roztomilé restaurace, které můžete mít tradiční novozélandský oběd v kombinaci s možností ochutnávky vín. Zajímavostí regionu je skutečnost, že v roce 1973 byly v této oblasti vysazeny první vinné révy, dnes je však největší novozélandský vinařský region.

Kultura a tradice maorského lidu

Pokud máte zájem o kulturu a tradice v oblasti Marlborough, je dobré mít nějaký čas na návštěvu maorských lidí u Omaka Marae. Je to kulturní centrum a místo duchovního setkávání místních obyvatel. Lidé z Maori přišli z východní Polynésie během 13. století, přinášející s sebou polynéské kulturní zvyky a víry. Mnoho příběhů z Māoriho bájesloví je podobné příběhům v celém Tichém oceánu.

Kliknutím zobrazíte další informace

Malebné přímořské město Picton

Ve své cestě nezapomeňte prozkoumat malé rozkošné město Picton. Město je pojmenováno po sir Thomase Pictonovi, který byl velšským vojenským důstojníkem, který sloužil pod vévodským z Wellingtonu. Tam jsou vlastně města v Kanadě a Austrálii, které jsou také pojmenované po něm a tam je Picton Island v Jižní Americe. Takže byl opravdu cenný a odvážný důstojník z britské armády, ale byl zabit v bitvě u Waterloo.

V dnešní době je rozkošné město Picton na Novém Zélandu příjemnou zastávkou pro nakupování, jíst místní mořské jídlo nebo jen procházky po nábřeží Picton mezi plachetnicemi a jachty. Můžete také prozkoumat Picton Community Museum, akvárium EcoWorld nebo jen navštívit námořní muzeum Edwin Fox. Malé roztomilé restaurace ve městě nabízejí čerstvé mořské jídlo, jako jsou škeble nebo lososy a slámy pocházející z farmy z čistých vod Marlborough Sound. Takže v Pictonu si můžete vychutnat perfektní romantickou večeři s pěkným pohárem vína z Nového Zélandu při západu slunce s krásným výhledem.

Zajímavá a užitečná fakta pro Nový Zéland:

1. Sklápění není na Novém Zélandu zvykem nebo se očekává.

2. Pokud přicházíte do libovolného přístavu po moři, měli byste vědět, že kvůli přístavním předpisům není dovoleno chodit v oblasti přístavu. Takže Nový Zéland poskytuje bezplatnou kyvadlovou dopravu z lodi do centra.

3. Novozélandský zákon zakazuje následující položky, které vstupujete do země: čerstvé ovoce, zelenina, maso, hotová jídla nebo mléčné výrobky a veškeré spotřební potraviny, květiny, osivo a rostliny.

4. Pokud přistanete na Novém Zélandu po moři, místní vás uvítají s boutonniere čerstvých místních květin.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *