Top 10 činnosti ledovců na Islandu

Top 10 činnosti ledovců na Islandu

Ledovce a ledové čepice Islandu pokrývají 11,1% půdní plochy země a mají značný dopad na krajinu a meteorologii. Ledovce také přispívají k islandské ekonomice, přičemž turisté se sbíhají do země, aby provedli jednu z úžasných ledovců. Mnoho islandských ledovců a ledovců leží nad vulkány, jako jsou Grímsvötn a Bárðarbunga, které leží pod největší ledovou čepicí, která je také supervolcano Vatnajökull. Když se vulkanická činnost vyskytne pod ledovcem, výsledná voda z taveniny může vést k náhlému záplavě ledovcového jezera. Ledovce jsou opravdovým přírodním jevem a je to úžasný zážitek na povrchu, který je tvořen ledem před tisíci lety. Ledovce jsou neustále v pohybu. Ledovský led přináší gravitační síly a pomalu proudí a tvoří se v průběhu času. Místa, kde ledovec proudí rychleji a praskne, tvoří obří křivky. Tyto křoviny jsou velmi nebezpečné a jsou jedním z důvodů, proč je nebezpečné jít na ledovec bez specializovaného, ​​zkušeného průvodce, který může zajistit bezpečnost lidí a příjemné zážitky.

Islandské slovo pro ledovec je jökull. Stávající ledovce na Islandu jsou 13 a některé z nejslavnějších jsou Vatnajökull, Mýrdalsjökull, Langjökull, Snæfellsjökull a Eyjafjallajökull.

1. Ledovec chodí

Glacier procházky jsou jedním z nejoblíbenějších zážitků na Islandu, které můžete udělat přes ledovec. Je to úžasný zážitek z poznávání krajin islandských ledovců. Na několika místech na Islandu můžete procházet ledovci, například Vatnajökull, Mýrdalsjökull, Langjökull, Snæfellsjökull, Eyjafjallajökull a další. Přestože ledovce chodí vypadá opravdu lehce – stále ještě jde na ledovec je extrémní aktivita, takže je dobré udělat s ledovci průvodce. Všechny ledovce chůze společnosti poskytují crampons pro vaše turistická obuv, nebo speciální turistické boty pro ledovce a veškeré další příslušné vybavení potřebné pro bezpečné a příjemné chůze ledovce. Existují různé cesty pro pěší procházky v délce a trvání, takže záleží na vašich podmínkách chůze a preferencích.

2. Glacier lezení

Pokud jste aktivnější osoba, doporučuji Vám lezení na ledě. Skupiny jsou obvykle malé, aby zajistily jedinečnou osobní zkušenost. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti s lezením na ledě, abyste se mohli účastnit skupiny, protože prohlídka může být extrémní, jak chcete.

3. Ledovec jeskyně

Jedná se o jeden z nejvíce inspirativních zážitků na ledovci. Skalní zážitky by mohly být skutečným dobrodružstvím kolem Modrého ledu a křišťálových jeskyní. Největší ledové jeskyně na Islandu jsou na největším ledovci Vatnajökull. Chůze kolem ledové jeskyně je jednou zaživotní zážitek, takže ji vložte do seznamu vaček.

4. Kajakování ledovce

Ledovce kayaking dobrodružství můžete zažít v nádherné laguně Heinaberg. Můžete si udělat nezapomenutelnou prohlídku a vychutnat si bezkonkurenční panoramatický výhled na okolní hory a ledovce, které se odrážejí na zrcadlové vodě. Toto je turné kombinované s krátkou ledovcovou túru, která nabízí nádherný výhled na tuto kouzelnou oblast.

5. Sáňkařská dráha pro ledovce

Je to zábava pro každého, kdo miluje psích sáňkování. Během této zkušenosti se budete řídit musherem, který bude řídit váš sáňkování psů. Na půl cesty během turné můžete za zimního období udělat úchvatný obraz s ledovcem a se psem.

6. Lanovka na ledovci

Na ledovcových lagunech Jökulsárlón a menší Fjallsárlón se můžete proplout mezi obrovskými ledovci v úžasné scenérii ledovce. Jedná se o mimořádně jedinečný zážitek. Můžete se plavit s obojživelnou lodí nebo gumovými loděmi Zodiac Největší ledovec v Evropě mimo Arktidu, Vatnajökull se rozkládá nad horami ve své slávě. Ledovec se plazí po strmém svahu, dokud se nedostane k vodě. Na okraji ledovce se ledovce rozpadají do laguny a předtím se třejí. Během exkurze můžete ochutnat 1000 let starý led a pokud máte štěstí, můžete dokonce vidět některé pečetě. Jokulsarlon je nejznámější a největší z mála glaciálních jezer na Islandu.

7. Do strany ledovce

Do ledovce je první a jediný ledovec na světě během hudebního festivalu Secret Solstice. Takže toto je jedna z nejvíce jedinečných stran na světě. V posledních třech letech navštívilo večer 125 fanoušků festivalu s exkluzivními sety zcela mimořádně vyhasnutých dinosaurů, uměleckých děl a Skream.

8. Snowmobiling

Island je jedním z mála míst na světě, kde můžete zažít vzrušení sněžných skútrů na ledovci. Nejoblíbenější ledovce pro sněžné skútry na Islandu jsou Vatnajökull, Mýrdalsjökull a ledovec Langjökull. Toto turné je fantastickým způsobem, jak si z první ruky užít islandskou poušť.

9. Glacier Jeep Adventure

Nabídněte dobrodružné výlety se speciálně vybavenými 4WD Jeeps ve Vatnajökull, největším ledovci v Evropě. Nejdříve musíte jet po silnici F985 a pak na zasněženém ledovci Vatnajökull, kde máme úchvatné výhledy na hluboké údolí, vysoké hory a samozřejmě i na velký Vatnajökull.

10. Ledový tunel a monster truck

To je úžasná příležitost vidět majestátní svět uvnitř Langjokull Glacier, který je 2500 let ledu vyřezávaný ruku přírody. Bývalý „monster truck“ NATO vás dopraví k vchodu do lednového tunelu a na cestě k ledovci navštívíte lávové pole, horké prameny a vodopády. Je to opravdu skvělý zážitek, který můžete udělat jen za hodinu od Reykjavíku.

BONUS GLACIER EXPERIENCE

11. Ohňostroje a severní světla v Jökulsárlonu

Ohňostroje v Jökulsárlonu jsou každoroční událostí v regionu Vatnajokull. Tato událost je vždy každou druhou sobotu v srpnu a navštěvuje ji mnoho diváků z celého Islandu. Ledovce jsou osvětleny barvami z nádherné ohňostroje v nejpozoruhodnějším okolí. Je také úžasné být v zimě na ledovcové laguně, kde můžete vidět show severních světel přes ledovce v laguně – to je neuvěřitelné zážitky.

Zajímavý fakt:

  • Island ztrácí led v důsledku změny klimatu. Ledovec Okjökull v Borgarfjörður, který se nachází na západním Islandu, ztratil svůj ledovec a nyní je jednoduše znám jako „Ok“. Aby se splnily kritéria, musí být ledovec dostatečně tlustý, aby se potopil a pohyboval se pod svou vlastní hmotností, což není Ok. Ok je první islandský ledovec, který ztratil svůj titul.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *