Velká oceánská cesta v 2 dnech cesty – I část

Velká oceánská cesta v 2 dnech cesty – I část

DEN 1

Velká Oceánská Silnice

Jeden z nejoblíbenějších cest v Austrálii, když navštěvujete Melbourne nebo stát Victoria, je nejkrásnější pobřežní cestou podél silnice Great Ocean Road. Velké Ocean Road je australské národní dědictví. Je to cesta 243 km nebo 151 kilometrů podél jihovýchodního pobřeží Austrálie mezi viktoriánskými městy Torquay a Allansford. Je postavena navrácenými vojáky mezi lety 1919 a 1932 a věnuje se vojákům zabitým během první světové války. Je to největší světová památka na světě.

Mnoho cestovatelů dělá tento výlet za den do dvanácti apoštolských regionů, ale výlet je zábavnější a velkou dobrodružstvím, pokud máte skutečně trochu více času, protože na cestě jsou opravdu pěkné věci. Cestu jsme zahájili na mostě Spring Creek v Torquay. Doporučuji vám cestu za 2 denní výlet z Torquay do dvanácti apoštolských oblastí autem. Ale pokud máte týden, bude to ještě lepší, protože budete mít dostatek času prozkoumat všechny úžasné body.

Začátek v krásném městě Torquay …

Takže jsme začínali výlet velmi brzy ráno z malého klidného přímořského městečka Torquay, Victoria. Torquay je proslulý svými plážemi. Pokud chcete plavat nebo jen strávit svůj den s přáteli nebo rodinou na pláži, můžete navštívit přední pláž nebo útulný koutek. Na druhou stranu, pokud jste extrémnější a rádi surfujete, nenechte si ujít příležitost surfovat na Back Beach v Rocky Point. Město je také známé australským Národním muzeem surfování, které je vlastně největším surfingovým muzeem na světě. Takže to je něco, co byste měli navštívit, a také pokud jste surfař sám, můžete navštívit Surf City Plaza ve městě, kde si můžete koupit velké značky a prodejny pro svůj styl surfování.

Nenechte si ujít Rip Curl Pro surfovat na pláži …

Pokud jste skvělý fanoušek nebo surfujete, nenechte si ujít slavnou pláž Bells, která je vzdálena jen 7 kilometrů od Torquay, spolu s The Great Ocean Road. Bells Beach je nejslavnější pláž v Austrálii, kde se nachází každý velikonoční karneval Rip Curl Pro. Přichází mnoho mezinárodních závodníků a jen fanoušci surfování, kteří si oblíbili svůj oblíbený vodní sport a velkolepou soutěž.

Velký Ocean Road čokoláda a zmrzlina pro milovníky čokolády …

Jeden z nejnovějších atrakcí na Great Ocean Road je Great Ocean Road Chocolaterie & Ice Creamery. Místo se otevírá v loňském roce v polovině září. Čokoláda je opravdu snadná, protože je na hlavní silnici. K dispozici je velké parkoviště a spousta zábavy pro každého. Můžete sledovat, jak kreativní kuchaři dělají umění nejkvalitnější belgické čokolády prostřednictvím obrovských oken. Každý si také může vychutnat bezplatné ochutnávky čokolády a zmrzliny a objevit 250 různých ručně vyráběných čokoládových odrůd a 7000 lanýžů. Místo má také velké zelené pole, kde si děti a rodiny mohou užít svůj čas se zvláštním místem pro animaci dětí. Pokud nemáte dostatek sladkostí, můžete si je koupit z úžasných čokoládových pochoutků nebo si vychutnat dekadentní léčbu z kavárny Pod s jemnými čokoládami, čerstvým ovocem nebo odrůdami ořechů. S každým dortem nebo zvláštním druhem léčby obdržíte bezplatně šálek kávy s jemnou tekutou čokoládou podle výběru z čokoládových fontán v kavárně Pod. Takže jen si svůj čas 🙂

Více o místě naleznete zde: https://www.gorci.com.au/

Podívejte se na kangaroo hrát golf …

Poté, co jsme vzali naši čokoládovou bombu, pokračovali jsme v cestě mnohem šťastnější a život mnohem sladší. Naším dalším zastávkou bylo malé městečko Anglesea, které je hezké a úžasné jako všechny malé města na Great Ocean Road. Ale doporučím vás navštívit Anglesea Golf Club – toto je místo, které byste neměli nechat ujít. Není to v turistických průvodcích, ale golfové hřiště je domovem velké skupiny klokanů. Můžete se projet s golfovým vozíkem kolem golfového hřiště a vidět mnoho klokanů, kteří skočí s dětmi v kapsách. Zaplatili jsme pouze 10 AUD, takže je to za cenu za to, protože všechny Sanctuary jsou mnohem dražší. Prohlídka je kolem 45 minut a je to opravdu příjemný zážitek. Stačí vstoupit do golfového klubu a zeptat se na přepážce na turné Kangaroo. Restaurace je také opravdu hezké mít na oběd nebo večeři tam na cestě.

Ekonomický maják na Airey Inlet

Naší další zastávkou byla budova Split Point Light v malebném prostředí Airey Inlet, kde můžete zajít na krátkou procházku po majáku, abyste si užívali malebných výhledů na útesy a oceán. Je to pěkná zastávka na chvíli. Ale pokud chcete udělat 2-denní výlet, nezůstávejte tak dlouho.

Pamětní oblouk na východním pohledu

Opět na cestě nemůžete nechat ujít další zastávku, která je Pamětní oblouk ve východním průhledu, který je postaven jako pocta vojákům z první světové války, kteří se zabývali výstavbou Velké oceánské silnice. Zde můžete udělat skvělou fotografii, takže tuto příležitost nezmeškejte.

Vychutnejte si výhled z Teddyho rozhledny

Příští město na naší cestě je Lorne – malé okouzlující přímořské město s množstvím kaváren, restaurací a butiků. Pokud máte hlad, je to skvělé místo, kde si můžete vyzkoušet některé tradiční australské pokrmy, takže je skvělá zastávka na oběd. Také si můžete dát čas na koupání nebo na jednu z mnoha procházek v okolí. Pokud jedete nahoru na ulici Otway a budete následovat značku na Erskine Falls pouhých 10 km do vnitrozemí a uvidíte jeden z nejvyšších vodopádů na okrese Otway, proveďte 200 kroků k základně vodopádu. Ale pokud máte pořád ještě dva dny, zapomeňte na vodopád, ale nenechte si ujít slavnou vyhlídku Teddyho. Je to na konci George Street, což je opravdu zajímavé místo, protože všechny přejezdové ulice jsou opravdu strmé, takže buďte opatrní při jízdě na nich. Nenechte si ujít Teddyho vyhlídku, protože tam budete ohromeni nádhernými výhledy na řeku St. George a Great Ocean Road.

 

Více divoké přírody v řece Kennett

Naším dalším zastávkou byla řeka Kennett, kde můžete vidět koala v přirozeném prostředí mezi stromy eukalyptu. Když se dostanete na Gray River Road nedaleko od kavárny a tábořiště, uvidíte řeku Kennett. Vlastně jsme se zastavili i na druhé straně řeky a tam jsme viděli právě ležící na zemi mnoho klokanů také v jejich přirozeném prostředí. Pozorujeme je poté, co jsme viděli opravdu vzrušenou dámu, aby se vrátila k autu, aby jí vzala kameru, a vysvětlila nám, že na zemi leží mnoho klokanů. Takže si uvědomíme, že řeka Kennett je opravdu pěkné místo, pokud chcete vidět australskou divočinu bez poplatků.

Appollo Bay – pěkné místo pro první noc

Na cestě v první den dorazíme do pozdního Apollo Bay. Bylo to dobré pro nás, protože přesně po městě se Velká oceánská silnice uzavřela kvůli velké autonehodě minulou noc přesně na této straně. Takže jsme nemohli pokračovat stejně a doufali jsme, že příští den budeme pokračovat v cestě do Dvanácti apoštolů. Doporučuji vám, abyste si předem rezervovali ubytovnu, hotel nebo hostinec, aby zůstali přes noc, protože místo je opravdu zaneprázdněno. Existuje mnoho pěkných a různých druhů míst k pobytu podle svého rozpočtu. Dokonce i hostely vypadaly opravdu pěkně zvenčí. Samozřejmě, pokud si ji nevyjedete v předstihu a nemůžete najít někde spát. Přesto je možné chvíli spát v autě, než budete pokračovat, protože Appollo Bay je ve skutečnosti prvním městem z Great Ocean Road, kde není oficiálně zakázáno spát v autě.

Pokračování příště…

Klikněte zde: VELKÁ OCEÁNSKÁ CESTOVÁNÍ V 2 DNECH TRIP – II ČÁST

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *